Yurt Dışı Taşıyıcı Sorumluluk [CMR, FFL (FREIGHT FORWARDER LIABILITY)]

Yurt Dışı Taşıyıcı Sorumluluk [CMR, FFL (FREIGHT FORWARDER LIABILITY)]

Cmr (Convention Marchandise Routier); Uluslararası karayolu taşımacılığında kamyonla yapılan taşımalarda uluslararası Cmr Anlaşması gereğince düzenlenen, koşulları standardize ederek taşıyıcının sorumluluklarını belirleyen mal taşıma belgesidir.

Nakliye Aracısı (Freight Forwarder's) Genel Sorumluluğu Sigortası

Taşıma işleri komisyoncusu "Freight Forwarders" sıfatı ile çalışan taşıyıcıların yük hasarları neticesinde 3. kişilere verdikleri maddi ve bedeni zararlar ile ihmal sonucu müşteriye verilen zararlar, zararı azaltma masrafları, yarıda kalan seferi tamamlama ve teslim alınmayan yüklerle ilgili masraflar, cezalar, sörvey masrafları, bu nedenlerle müşterinin uğrayabileceği finansal kayıplar poliçede belirtilen şartlarla teminat altına  alınmaktadır.

Arkas Sigorta, farklı sigorta çözümleri ile taşıyıcıların; depolama, yurt içi ve yurt dışı dâhil kara, hava, deniz ve demir yolu ile yaptıkları operasyonlara tek bir poliçe ile teminat sağlıyor. Tek poliçe ile yıl içindeki tüm taşımalara yurt içi ve yurt dışı dâhil teminat veriyor. Ayrıca, hasarlı malın kurtarılması için yapılacak kurtarma ve çevre temizlik masrafları, sürücünün alkollü olması hallerinde dahi bu özel poliçe sayesinde eksiksiz ödeme ile karşılanıyor.